aktualizováno: 28.01.2018 19:13:39 

Donarova samota - Jízdárna Litoboř

A další

Turistické trasy a místa okolo České Skalice
            Turistická trasa č. 1
 Česká Skalice - Rozkoš - Dubno - Zlíč - Česká Skalice (8,2 km). Trasa s možností koupání v údolní nádrži Rozkoš spojená s procházkou lesem a údolím Úpy. Část vede v místech bitvy u České Skalice z 28. června 1866. Celou ji můžete absolvovat bez problémů i na silničním kole. Úseky mimo asfaltové cesty jsou v dobrém stavu.
            Turistická trasa č. 2
     Česká Skalice - Hořičky - Rýzmburk - Žernov - Studnice - Česká Skalice (26,1 km)
  Náročnější kopcovitá trasa s množstvím pěkných výhledů. Trasa je vhodná pro jízdu na horském kole.
            Turistická trasa č. 3
  Česká Skalice - Rozkoš - Dubno - Starkoč - Václavice - Peklo - Nové Město nad Metují (21,9 km). Trasa s možností koupání v údolní nádrži Rozkoš prochází lesem a místy krásných rozhledů. Celou trasu můžete absolvovat na horském kole. Pouze sjezd z Přibyslavi do Pekla je částečně nesjízdný. První polovina této cesty vede v místech bitvy u České Skalice a u Náchoda z roku 1866.
            Turistická trasa č. 4
   Česká Skalice - Ratibořice - Vízmburk - Červený Kostelec (21,9 km). Výlet za místy známými z Babičky Boženy Němcové, s koupáním u Viktorčina splavu nebo v Havlovickém rybníku a s návštěvou tří zřícenin středověkých hradů. Celá trasa je vhodná také pro cykloturisty. Návrat do České Skalice je možný vlakem (cca 20 minut).
            Turistická trasa č. 5
   Česká Skalice, Ratibořice, Rýzmburk, Žernov, Studnice, Zlíč, Česká Skalice (16 km). Další výlet za místy známými z Babičky s návštěvou Rýzmburského altánu. Celá trasa je vhodná také pro cykloturisty.
            Turistická trasa č. 6
   Česká Skalice, Ratibořice, Rýzmburk, Žernov, Studnice, Trubějov, Kramolna, Starkoč (20 km). Během tohoto výletu navštívíte řadu míst známých z Babičky a místa bojů z prusko-rakouských válek roku 1866. Návrat do České Skalice je možný vlakem (cca 10 minut) nebo pěšky přes Dubno, Zlíč a kolem jedinečného vojenského hřbitova z roku 1866 do České Skalice. Trasy je vhodná i pro cyklisty (prudké stoupání na Rýzmburk).
            Turistická trasa č. 7
   Česká Skalice, Ratibořice, Hořičky, Litoboř, Boušín, Stolín, Olešnice, Zábrodí, Kramolna, Starkoč, Zlíč, Česká Skalice (35 km). Výlet za místy známými z Babičky Boženy Němcové, s koupáním v rybníku Brodském nebo na Špince, případně na koupališti ve Starkoči. Celá trasa je vhodná také pro cykloturisty (prudké stoupání z Ratibořic na Hořičky).
            Turistická trasa č. 8
      Česká Skalice, Ratibořice, Větrník, Chvalkovice, Hořičky, Litoboř, Boušín, Červený Kostelec, Zábrodí, Kramolna, Vysokov, Starkoč, Zlíč, Česká Skalice (55 km). Výlet za místy známými z Babičky Boženy Němcové, s koupáním v rybníku Brodském nebo na Špince, případně na koupališti ve Starkoči. Celá trasa je vhodná také pro cykloturisty (prudké stoupání z Ratibořic na Hořičky). Jedná se o prodlouženou verzi trasy č. 7 s návštěvou památek z války roku 1866 na Vysokově a Kramolně.
            Turistická trasa č. 9
      Česká Skalice, Hořičky, Křižanov, Slatina nad Úpou, Červená Hora, Studnice, Zlíč, Česká Skalice (25 km)
   Trasa je vhodná zejména pro cyklisty a vede po méně frekventovaných silnicích.
            Turistická trasa č. 10
      Česká Skalice, Chvalkovice, Brzice, Hořičky, Křižanov, Slatina nad Úpou, Červená Hora, Červený Kostelec, Zábrodí, Trubějov, Studnice, Žernov, Zlíč, Česká Skalice (40 km). Výlet zaměřený na místa známá z Babičky Boženy Němcové je vhodný zejména pro cykloturisty
.

TOPlist