aktualizováno: 28.01.2018 19:13:39 

Donarova samota - Jízdárna Litoboř

O nás

 

O nás...

Donarova samota působí od roku 2000 ve vesničce Litoboř jako Jízdárna Litoboř. Povídá se, že když tu kdysi procházel Jan Žižka tak se mu vesnička zalíbila, že mu ji bylo líto bořit (odtud Litoboř). Malébné Ratibořice, které jsou známé především dílem Babička od Boženy Němcové, jsou od nás vzdálené 3km. Po celý rok jsou předmětem zájmu mnoha věkových skupin - škol, rodin s dětmi, ale i seniorů. My Vám můžeme nabídnout okruhy Babiččiným údolím na koních, ale i v kočáře a pokud si budete chtít užít více romantiky, tak Vám připravíme opékaní na ohni u řeky kam si nejdřív na koních dojedeme a odjíždět budeme v kočáře. Nabízíme spoustu akcí a služeb a záleží jen na Vás s jakým nápadem příjdete: puťák? , plavení s koňmi? skioring (nebo na snowboardu)?

(kde nás najdete - pro zvětšení klikněte na obrázek)

Vedle tohoto je naší hlavní pracovní náplní hiporehabilitace, kterou úspěšně provozujeme od roku 1999 a máme čím dál větší klientelu. Ježdění probíhá na klidných koních a zapojuje se i náš poník.

Kromě již zmíněné hipoterapie si zde můžete vybrat z mnoha dalších služeb, jako je např. výuka jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé (pod vedením zkušené cvičitelky s více než dvacetiletou praxí) a vyjížďky do terénu (ti, kdo vydrží v sedle alespoň dvě hodiny, mohou dojet na koni do nedalekého Babiččina údolí, které je zejména v létě atraktivním cílem mnoha rodin s dětmi). Pro ty, kdo se přece jenom neodváží vysednout na koňský hřbet, se zde nabízí možnost výletu v kočáře, do kterého se vejde celá rodina. Pokud se vám jízda na koni zalíbí a chtěli byste proniknout hlouběji do jejích tajů, můžete využít permanentky na 10 hodin, při jejímž zakoupení získáte 20% slevu. Ani majitelé vlastního koně nezůstanou zkrátka - pro ně JK Donarova samota nabízí ustájení a výcvik koní, a to nejenom dlouhodobě, ale je možné zde se svým koníkem strávit pouze několikadenní dovolenou. Pro děti se tu pořádají prázdninové tábory s výukou jízdy na koni a pro ty, kdo to mají do Litoboře daleko, nabízíme možnost ubytování.

Celoroční provoz Vám nabízí jednak vyjížďky na koni v každou sezónu (v zimě i skioring), ale i spoustu atraktivního sportovního vyžití (hipostezky, cyklostezky, rybaření...)

Pokud máte zájem ověřit si známé rčení, že „nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu“, není nic jednoduššího, než objednat si telefonicky hodinu (minimálně jeden den dopředu, aby se nestalo, že by všichni koně byli již zamluvení a aby se vám vždy mohl někdo věnovat); za nepříznivého počasí je zde k dispozici jezdecká hala a naprostou samozřejmostí je bezplatné zapůjčení jezdecké helmy. Zásadou předsedkyně sdružení je, že se každému snaží vyjít vstříc, což dokazuje i to, že sem pravidelně dojíždějí spokojení zákazníci z Prahy  i z různých odlehlých koutů naší republiky. 

 

Poděkování, ohodnocení

   

  

 

                     

 

 

 

TOPlist